Seminár Apiterapia pre každú rodinu

Trápi vás, že vaše deti sú každú chvíľu choré? Za doplnky výživy míňate kopec peňazí, a nič poriadne nezaberá?

Ste vyčerpaní, unavení a bez nálady?

Máte alergie, problémy s trávením, pokožkou, bolesti, chronické choroby a vôbec vás neteší predstava, že máte s nimi žiť do konca života?

Ste seniori alebo deti starnúcich rodičov a radi by ste sa dozvedeli, ako sa dá významne zvýšiť kvalita života aj v tomto veku?

Chcete sa naučiť, ako sa dá o seba a svojich blízkych starať prírodnou, účinnou a cenovo dostupnou cestou?

V tom prípade prijmite pozvanie na náš víkendový seminár Apiterapia pre každú rodinu, kde sa dozviete veľa užitočných a praktických informácií z oblasti apiterapie - podpory zdravia včelími produktmi. 

Apiterapia je stará tisícky rokov. Ľudia používali med, propolis, peľ a iné včelie produkty už odpradávna na svoje neduhy, ale aj na pestovanie krásyudržiavanie mladosti. 

Veľkou výhodou apiterapie je, že má preventívny charakter, je dostupná, účinná, prírodná, má málo kontraindikácií, produkty sú skvele kombinovateľné a pôsobia veľmi všestranne.

Čo všetko sa na seminári dozviete

 • Predstavíme si pravidlá apiterapie, všetky včelie produkty a ich pôsobenie v tele.
  Zabudnite na nudnú teóriu, vynecháme komplikovanú chémiu a zložité názvy a pôjdeme k podstate. Účinok apiproduktov vám predstavím tak, že si všetko dobre zapamätáte a hneď po seminári budete vedieť, kedy ktorý použiť.
 • Povieme si o formách aplikácie apiproduktov a kedy ktorú zvoliť.
  V praxi sme neraz videli, aký rozdiel je medzi tým, v akej forme a kde sa apiprodukt použije. Môže to mať dosť veľký vplyv napr. na rýchlosť rekonvalescencie.
 • Prejdeme si najbežnejšie diagnózy a aké apiprodukty pri nich využiť.
  Čaro sily apiterapie spočíva nielen v správnom výbere, ale aj kombinácii a dávkovaní jednotlivých produktov. Iba potom môže všetko spolu krásne hrať ako dobre zladený orchester.
 • Kontraindikácie alebo opatrnosť pri užívaní včelích produktov.
  Našťastie ich nie je veľa, no je dobré o nich vedieť. Výhodou apiterapie je to, že môže byť komplementárnou liečbou popri hlavnej liečbe od vášho lekára. Ak užívate lieky, povieme si, ako a kedy sa bezpečne môžu kombinovať so včelími produktmi.
 • Rozdiel medzi prevenciou, liečbou a detoxikáciou.
  Vysvetlíme si najvhodnejšie obdobia, produkty, dávkovanie a aké výsledky môžeme očakávať.
 • Spojenie apiproduktov, bylín a drevokazných húb.
  Predstavíme si bylinky, ovocie a liečivé huby, ktoré sa skvele snúbia v medových kompozíciách, tinktúrach a sprejoch a naučíte sa kombinovať ich podľa svojho zámeru.
 • Dostanete receptúry na výrobu tinktúr, mastí, obkladov, mydiel, sprejov do hrdla...
  Táto časť bude zaujímavá pre tých, ktorí si chcú apiprodukty vyrábať doma. Dáme si záležať na detailoch, aby mali pôsobenie a účinky, aké od nich očakávame. V prípade, že si neplánujete nič vyrábať doma, ukážeme vám aj profesionálne vyrobené produkty.
 • Naučíme sa, ako sa pripravuje tzv. alchymistický med.
  ... a jeden taký si aj namiešate na mieru pre seba alebo pre niekoho blízkeho. Alchymistický med je príjemná a elegantná forma, ako apiprodukty začleniť do svojho života veľmi jednoduchým spôsobom, na ktorý nebudete zabúdať buď vy, vaše deti alebo vaši seniorní rodičia.

Pre koho je seminár určený

 • Pre ženy a mužov, ktorí sa chcú o svoje rodiny starať prírodnou cestou.
 • Pre včelárov a včelárky, ktorí chcú efektívne zužitkovať poklady zo svojich úľov a rozšíriť portfólio svojej ponuky.
 • Pre všetkých, ktorí pracujú v pomáhajúcich profesiách - zdravotníkov, ošetrovateľov, sociálnych pracovníkov...
 • Pre seniorov, ktorí chcú zvýšiť kvalitu svojho života.
 • Pre všetkých, ktorí vyrábajú prírodnú kozmetiku, mastičky, tinktúry... aby si rozšírili obzory a inšpirovali sa v ďalšej tvorbe.
 • Pre tých, ktorých baví alternatívna a komplementárna medicína a chcú sa v tejto oblasti vzdelávať.

Čo vám tento seminár dá a ako to využijete

 • Užitočné informácie
  My sme ich zbierali roky, vy už nemusíte. To podstatné a najdôležitejšie dostanete v kocke.
 • Praktické skúsenosti
  Podelíme sa o naše skúsenosti, čo nám funguje, aj v čom sme spravili chyby... a hlavne sa budete môcť pýtať na všetko, čo vás zaujíma.
 • Spojenie s podobne naladenými ľuďmi
  Ak sa nám pri našej práci niečo osvedčilo, tak je to sila ľudskosti, podporujúceho priateľstva a spoluprác. Je skvelé inšpirovať sa navzájom a rásť spolu.
 • Budete si vedieť vyrobiť svoje vlastné apimedicínky, príp. ich pripraviť aj iným.
 • Budete si vedieť vyskladať svoju domácu apilekárničku.
 • Pochopíte, že prevencia je dôležitejšia ako liečba.
  ... a z apiterapie si môžete spraviť svoj životný štýl.

Kto vás seminárom prevedie

Sme Marián a Stanka Sobolovci z kysuckej dedinky Radôstka. Včielky sú našou láskou už takmer 12 rokov. A postupne k nim pribudla aj apiterapia.

V roku 2018 Marián prekonal vážne autoimunitné ochorenie, ktoré ho položilo na 6 týždňov do postele a zasiahlo mu pľúca. Keď zisťoval, ako si pomôcť, dostal sa k informáciám o dýchaní vnútroúľového vzduchu. Začal ho inhalovať a do pár mesiacov sa jeho stav výrazne zlepšil. Po kontrole v nasledujúcom roku neboli prítomné už žiadne nálezy na pľúcach a bol vyradený z evidencie v pľúcnej ambulancii. 

Boli sme z toho takí nadšení, že sme začali túžiť po vlastnom apidomčeku, aby sme si včielky a blahodarné účinky ich poľa mohli užívať ešte viac. Odtiaľ bol už iba krôčik k rozhodnutiu otvoriť apidomček aj pre verejnosť, nech poslúži aj iným.

Hovorí sa, že keď po niečom túžiš, celý vesmír sa spojí, aby si to dosiahol. Náš sen sa nám podarilo zhmotniť do pár mesiacov a už tretí rok prevádzkujeme náš milovaný Včelí domček.

Do apiterapie sme sa ponorili natoľko, že sme ju začali študovať, stali sme sa apikonzultantmi, založili sme občianske združenie a s nadšením šírime osvetu o včielkach a apiterapii na seminároch, prednáškach a workshopoch pre deti aj dospelých.

S apiterapiou pracujeme aj prakticky a veľa sa učíme aj zo spätných väzieb od našich klientov a rodiny. Na tomto seminári sa s vami radi podelíme nielen o naše vedomosti, ale aj reálne skúsenosti z praxe. Milujeme tvorenie a bádanie a k takémuto otvorenému prístupu pozývame aj vás:)

Prečo by ste sa k nám mali pridať práve teraz

Keďže v sezóne apríl - september sa venujeme včeláreniu, Včeliemu domčeku a letným včelárskym akciám, semináre robievame buď pred týmto, alebo po tomto období. Na ďalší seminár si teda budete musieť počkať.

Na seminári dostanete podrobné skriptá ku všetkému, čo budeme preberať, takže sa môžete plne sústrediť na obsah preberaného a kedykoľvek sa môžete k informáciám vrátiť v domácom prostredí.

Po seminári vás pridám do našej podpornej FB skupiny, kde sa venujeme apiterapii a budeme vám k dispozícii pre ďalšie otázky. 

Na seminári si môžete vyskladať svoju základnú domácu apilekárničku a nemusíte zložito zháňať jednotlivé produkty.

Čo povedali o nás a našej práci

Tak si predstavte, že tá propolisová masť od vás zabrala úplne zázračne. Dva dni som sa natieral a ten ekzém na bruchu mi zmizol. Štyri mesiace som na to skúšal všetko možné a nič nezabralo.
klient Jozef B.
Na vašom seminári sa mi páčilo úplne všetko. Zvyčajne nedokážem udržať dlho pozornosť, no vy ste takí zaujímaví, že som sa tu nenudil ani minútu a aj keď je už večer, najradšej by som ani nešiel domov a bol tu s vami ešte aspoň jeden deň.
Marián K., účastník seminára
Je super stretnúť ľudí, ktorí robia veci s vášňou, láskou a dobrou energiou. Veľa mi to dalo a som rád, že som vás mohol spoznať a zároveň sa aj niečo nove naučiť. Otvorili ste mi cestu k apiterapii ako takej. Cítim, že stretnutie s vami nebolo posledné. Robte veci aj naďalej s touto energiou.
Igor V., účastník seminára
Najviac sa mi páčilo, že ste sa podelili fakt o všetko. Aj o to, o čo by sa iní nepodelili. Dali ste nám tu nielen svoje vedomosti a skúsenosti, ale aj srdce na dlani. Úžasne sa ako dvojica dopĺňate. A som rád, že som tu, v malej kysuckej Radôstke, mohol vidieť včelárenie na medzinárodnej úrovni.
pán N., účastník seminára
Najlepší seminár z tejto oblasti, na akom som doteraz bol. Poznám ľudí, čo veľa vedia, naozaj skvelých odborníkov, ale z rôznych dôvodov sa nepodelia o všetko. Vy to máte tak skvele vystavané, že obsiahnete celú tému a odpoviete na všetko, čo človek potrebuje k nej vedieť. Profesionálne, úprimne a so srdcom na dlani. Je vidieť aj cítiť, že včelárenie aj apiterapiu vnímate ako svoju misiu.
Vlado, účastník seminára
Toto je môj druhý seminár, na ktorom som u vás bol. Vysoko nastavenú latku ste posunuli ešte vyššie. Úplne ma dostalo, že si tu môžem všetko fotiť, nahrávať a dokonca ste pripravili perfektné skriptá, takže mám všetko podstatné pokope a nemusím to prácne hľadať po knihách. A veľmi si vážim aj to, že sa na vás môžem obrátiť aj po seminári, keby som potreboval ďalšiu pomoc.
Miro K., účastník seminára

Ak by ste sa k nám nabudúce radi pridali, nechajte nám v tomto formulári svoj mail.

Hneď ako budeme mať termín (pravdepodobne jeseň 2024), ozveme sa vám.

Kedy a kde sa vidíme

Ďalší termín plánujeme na jeseň 2024

Miesto: Hotel Brainy, Vlčovská cesta 751, Krásno nad Kysucou

Toto centrum sa nachádza blízko vlakovej stanice, takže pre nešoférov vieme zbehnúť k vlaku (viac info potom dostanete v maili po úhrade). Takisto budeme ľudí, ktorí idú autom a ponúkajú alebo hľadajú odvoz, spájať v maili na spoločné cestovanie.

Cena víkendového seminára je 220 eur.

Kurzovné 100 eur sa hradí vopred, ubytovanie a strava 120 eur až na mieste ubytovateľovi.

V cene je 6x jedlo, 2x nocľah, kurzovné a skriptá. 

V cene seminára nie sú započítané suroviny na prípravu alchymistického medu (platia sa osobitne na mieste podľa toho, čo si vyberiete do svojej kompozície).

Začíname v piatok o 18:00 spoločnou večerou a končíme v nedeľu okolo 15:00 h.

Vaša rezervácia je platná až po úhrade platby.