Ako si postaviť a prevádzkovať apidomček

Ste priaznivci včiel, včelárstva alebo apiterapie?

Videli ste niekde apidomček, radi by ste si postavili svoj, len neviete, ako na to a čím začať?

Chceli by ste sa viac dozvedieť o tom, aké sú účinky včelieho poľa, ako sa starať o včely v apidomčeku, prípadne čo obnáša, ak ho chcete prevádzkovať verejne? 

V tom prípade prijmite pozvanie na náš 1-dňový seminár, kde sa dozviete veľa užitočných a praktických informácií. Podelíme sa s vami o naše vedomosti a skúsenosti a veríme, že vás inšpirujeme k tomu, ako sa dopracovať k svojmu vlastnému včeliemu domčeku. Úžitok z neho môžete mať nielen vy a vaša rodina, ale aj vaša komunita. 

Ako milovníci včelárenia a apiterapie s nadšením šírime osvetu o ozdravných účinkoch včelieho poľa a včelích produktov. Pripravili sme pre vás naozaj výživný program, ktorý vám rozšíri obzory:)

Čo všetko sa na seminári dozviete

 • Aké sú ozdravujúce účinky apidomčeka a vplyv na človeka
  Vysvetlíme si, ako pôsobí včelie pole a pri akých konkrétnych diagnózach je zdokumentovaný pozitívny účinok na ľudské zdravie.
 • Ako sa správať vo včeľom domčeku tak, aby ste z pobytu mali čo najväčší úžitok
 • Ako si vybrať správny typ apidomčeka
  Ukážeme si, na čo dbať pri konštrukčnom riešení apidomčeka, aby čo najviac zohľadňoval vaše možnosti a potreby.
 • Typy úľových zostáv
  Aké vybrať a prečo.
 • Výber vhodného miesta pre apidomček
  Nie je miesto ako miesto a my vám vysvetlíme prečo.
 • Vedenie včelstiev v apidomčeku
  V čom sa odlišuje starostlivosť o včely v apidomčeku od klasického včelárenia a na čo dbať, aby rodinky prosperovali a boli zdravé. Reč bude aj o dĺžke sezóny.
 • Ako na apidomček pre verejnosť
  Podelíme sa s vami o to, ako to robíme my, aké legislatívne náležitosti musíte spĺňať a ako na to, aby ste o sebe dali vedieť svetu. Ukážeme vám, čo oceňujú naši hostia. A povieme si aj o tom, aké rôzne aktivity môžete spojiť s prevádzkovaním apidomčeka a predstaviť ľuďom svet včiel tak, ako ho nepoznajú.

Čo vám dá tento seminár

 • Užitočné informácie
  My sme ich zbierali roky, vy už nemusíte. To podstatné a najdôležitejšie dostanete v kocke.
 • Praktické skúsenosti
  Podelíme sa o naše skúsenosti, čo nám funguje, aj v čom sme spravili chyby... a hlavne sa budete môcť pýtať na všetko, čo vás zaujíma. Súčasťou seminára je aj exkurzia v našom apidomčeku, kde si budete môcť pozrieť jednotlivé detaily stavby.
 • Spojenie s podobne naladenými ľuďmi
  Ak sa nám pri našej práci niečo osvedčilo, tak je to sila ľudskosti, podporujúceho priateľstva a spoluprác. Je skvelé inšpirovať sa navzájom a rásť spolu.
Je super stretnúť ľudí, ktorí robia veci s vášňou, láskou a dobrou energiou. Veľa mi to dalo a som rád, že som vás mohol spoznať a zároveň sa aj niečo nove naučiť. Otvorili ste mi cestu k apiterapii ako takej. Cítim, že stretnutie s vami nebolo posledné. Robte veci aj naďalej s touto energiou.
Igor Valo, účastník seminára

Kedy a kde sa vidíme

Termín: 17. 2. 2024 (9:30 - 17:30)

Miesto: Hostinec u Jaška, Radôstka 171 - oproti kostolu (cca 32 km od Žiliny)

Cena celodenného seminára je 90 eur.

V cene je 2x káva/čaj, celodenný pitný režim, drobné občerstvenie a obed.

Seminár je zvyčajne veľmi rýchlo obsadený, preto neváhajte a zarezervujte si svoje miesto včas.

Vaša rezervácia je platná až po úhrade platby. 

Aktualizácia: Seminár je už plne obsadený.

Hneď ako budeme vedieť ďalší termín (pravdepodobne október 2024), ozveme sa vám, ak nám vo formulári nižšie necháte svoje kontaktné údaje.

Apidomčeky s včielkami sú boží zázrak…Vyskúšali sme nie hodinu, ale noc, a tie okamžité účinky sú priam hmatateľné… Bodaj by pomáhali čoraz viac a viac ľuďom.
Ivana Záhumenská
Z vlastnej skúsenosti môžem prenocovanie v tomto včeľom hotelíku z celého srdca len odporučiť. Ráno vstanete ako znovzrodení.
Iveta Václavová