Kto sme

Sme Marián a Stanka Sobolovci z kysuckej dedinky Radôstka. Včielky sú našou láskou už 12 rokov. A postupne k nim pribudla aj apiterapia.

V roku 2018 Marián prekonal vážne autoimunitné ochorenie, ktoré ho položilo na 6 týždňov do postele a zasiahlo mu pľúca. Keď zisťoval, ako si pomôcť, dostal sa k informáciám o dýchaní vnútroúľového vzduchu. Začal ho inhalovať a do pár mesiacov sa jeho stav výrazne zlepšil. Po kontrole v nasledujúcom roku neboli prítomné už žiadne nálezy na pľúcach a bol vyradený z evidencie v pľúcnej ambulancii. 

Boli sme z toho takí nadšení, že sme začali túžiť po vlastnom apidomčeku, aby sme si včielky a blahodarné účinky ich poľa mohli užívať ešte viac. Odtiaľ bol už iba krôčik k rozhodnutiu otvoriť apidomček aj pre verejnosť, nech poslúži aj iným.

Hovorí sa, že keď po niečom túžiš, celý vesmír sa spojí, aby si to dosiahol. Náš sen sa nám podarilo zhmotniť do pár mesiacov a od roku 2021 prevádzkujeme náš milovaný Včelí domček.

Do apiterapie sme sa ponorili natoľko, že sme ju začali študovať, stali sme sa apikonzultantmi, založili sme občianske združenie a s nadšením šírime osvetu o včielkach a apiterapii na seminároch, prednáškach a workshopoch pre deti aj dospelých.